4 kadına tecavüzle suçlanan doktorun davasında flaş gelişme

4 kadına tecavüzle suçlanan doktorun davasında flaş gelişme

İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde genel cerrahi bölümünde doktorluk yaparken muayene ettiği 4 kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla A.A’ya 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

”Amacımız sosyal baskı yaratmak mahkeme heyetinin rahatlığı söz konusu”

Avukat Ekin Başak Kaynakçı ise, “Amacımız sosyal baskı yaratmak mahkeme heyetinin rahatlığı söz konusu” ifadelerini kullandı. İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki görevine son verilen A.A. şu an özel bir hastanede çalışıyor.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre avukat Kaynakçı mahkeme heyetinin dosyanın üzerine çok eğilmediğini vurgulayarak “Tanıklardan biri emniyet müdürlüğünde farklı, asliye ve ağır ceza mahkemelerinde farklı beyanlarda bulundu. Savcı bu tanığın farklı beyanda bulunmasına herhangi bir itirazda bulunmadı. Ben yalan tanıklıktan şikâyette bulundum” dedi.

Kaynakçı, şöyle devam etti: “Bizim diğer taciz edilen üç kadın hakkında yargının genişletilmesi için derinleştirilmesi talebimiz reddedildi. Mahkeme var olan şeyler üzerinden hareket ediyor, derinleşmiyor.”
Sanık A.A’nın ise iddiaları kabul etmediği, hastaneye karşı dava açtığı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN