AKP’den istifa ettirilen Mustafa Yeneroğlu’ndan AKP’li Mahir Ünal’a yanıt: Herkes kendine yakışanı yapar

AKP’den istifa ettirilen Mustafa Yeneroğlu’ndan AKP’li Mahir Ünal’a yanıt: Herkes kendine yakışanı yapar

AKP’den istifa ettirilen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın açıklamalarına yanıt verdi.

Eleştirileri ile dikkat çeken İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Erdoğan’ın isteği ile partisinden istifa etti. Yeneroğlu’nun istifa açıklaması siyasetin gündemine oturdu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal istifa üzerine “Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz” açıklamasını yaptı.

KARDEŞLİK HUKUKU BOZULURSA…

Yeneroğlu’ndan Mahir Ünal’ın sözlerine yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yeneroğlu, “Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Herşeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki,dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN