Avukatın eteğine karışan hakime soruşturma açıldı

Avukatın eteğine karışan hakime soruşturma açıldı

İstanbul’daki bir adliyede duruşma sırasında hakim, avukatın ‘etek boyu’ kısa diye avukatlık mevzuatına aykırı olduğunu söyledi. Hakim, davacı avukata, “Etek boyunuz çok kısa, fotoğrafını çekelim, baroya gönderelim” dedi.

İstanbul’da görülen bir duruşma esnasında avukatın ‘etek boyu’ kısa diye mahkeme başkanı itiraz etti. Hakimin bu tavrı duruşma tutanağına geçti: “Davacı vekilinin eteğinin diz üstünden yaklaşık 15 santim yukarıda olduğu bu hali ile avukatlık mevzuatına aykırı olduğu giyim kuşam etik kurallarına aykırı olduğu görüldü…”

Bunun üzerine mahkeme başkanı mahkeme yazı işleri müdürünü duruşmaya çağırdı: “Davacı avukatın etek boyunun çok kısa olduğu ve bir yanlış anlamaya vesile olmaması için hakimin kısa değerlendirmesi ile huzurda bulunan avukatların kısa değerlendirmesinin aynı olmayacağının nazara alınarak cep telefonu ile baro başkanlığına bildirilmesi için etek boyunun cep telefonu çekilmesi istendi.” Duruşma salonunda bulunan davalı ve davacı avukatlar bunun özgürlük alanı ile ilgili olduğu müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi.

Söz konusu kadın avukatsa fotoğraflarının çekilmesini istemedi. Yaşanan bu durum sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hakim avukat etek

BİRDE BUNLARA BAKIN