CNN Türk, Reji Ekibini Tümden İşten Çıkarmak İstemiş

CNN Türk, Reji Ekibini Tümden İşten Çıkarmak İstemiş

CNN Türk, Ekrem İmamoğlu’nun konuk olduğu “Tarafsız Bölge” programında çalışan kameramanların işten çıkarıldığı iddialarını yalanladı. Ancak Medya Koridoru’nun haberine göre sadece kameramanlar değil, rejinin tamamı işten çıkarılmak istendi.

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunumuyla ekrana gelen “Tarafsız Bölge” programına konuk olan Ekrem İmamoğlu, kendisini görüntüleyen  CNN Türk kameramanının işine son verildiğini dün akşam Uğur Dündar’ın programında açıklamıştı.

İmamoğlu’nun bu açıklamasının ardından işlerine son verilen kameramanların Tanju Esen, Metin Bıyık, Melih Özlem ve Mert Tetik olduğu öğrenilmiş ve olay sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Gelen eleştirilerden sonra CNN Türk yönetimi ve kanala teknik hizmet veren Özkan Prodüksiyon, iddiaları kesin bir dille yalanlayarak kameramanların işlerinin başında olduklarını iddia etti.

Medyakoridoru’nun CNNTürk’te yer alan kaynaklarından edindiği bilgiye göre; İmamoğlu’nun iddiaları asılsız değil, aksine fazlası var.

Kanal kaynaklarının aktardığına göre; Tarafsız Bölge programının çekimlerinin yapıldığı sırada yayını takip eden Demirören Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, reji ekibinin tamamının işten çıkarılmasını istedi. Nedeni ise kameraların İmamoğlu’nun israf tablosunu açıkladığı kartonetlere odaklanması

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cnn türk reji

BİRDE BUNLARA BAKIN