Dizi ve filmlerin çekildiği mekanlar: Sefirin Kızı, Güvercin ve Şahsiyet…

Dizi ve filmlerin çekildiği mekanlar: Sefirin Kızı, Güvercin ve Şahsiyet…

İlk bölümüyle Star TV ekranlarında seyirciyle buluşan Sefirin Kızı, başta olmak üzere birçok dizi ve filmin çekildiği mekanlar izleyiciler için merak konusu oluyor. İşte Sefirin Kızı’ndan Güvercin ve Şahsiyet’e kadar dizilerin çekildiği yerler….

SEFİRİN KIZI

Sefirin Kızı dizisinin çekimleri Muğla/Bodrum ve İstanbul’da yapılıyor. Ayrıca projenin bazı sahneleri Karadağ’da da (Montenegro) çekildi. Sonbahar yağmurlarına denk gelen çekimler, turistlerin akınına uğrayan Kotor, Budva, Petrovic ve Cetinje’nin ünlü meydan ve sokaklarında gerçekleştirildi.

GÜVERCİN

Bazı sahneleri Şanlıurfa’da çekilen Star TV dizisi Güvercin dizisinin genel çekimleri Gaziantep’te yapılıyor.

 

AHSİYET

Dijital platform puhutv’den yayınlanan ve Haluk Bilginer’e Emmy ödülünü getiren Şahsiyet’in birçok sahnesinin geçtiği, 8 ve 10 numaralı dairelerin olduğu yani Haluk Bilginer’in hayat verdiği Agah Beyoğlu karakterinin yaşadığı apartman Beyoğlu’nun Asmalı Mescit Mahallesi Jurnal Sokak’ta yer aldı.

Dizide Kambura adıyla geçen belde ise gerçekte yok. Şahsiyet dizisinde Kambura adını alan ilçe Bursa’nın doğal güzellikleriyle meşhur Gölyazı beldesi. Agah Beyoğlu’nun geçmişte görev yaptığı ve öldüreceği kişilerin dosyalarını topladığı Kambura Adliyesi de yine Gölyazı’da yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN