Erdoğan’dan AKP’lilere Davutoğlu ve Babacan uyarısı

Erdoğan’dan AKP’lilere Davutoğlu ve Babacan uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter Hiçbir sıfat sahibi olmadan da o büyük davanın başarısı için çalışma erdemidir. Hiçbir kardeşimizi eski AK Partili olarak sıfatlandıramayız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“Bu kutlu yolculukta yoldan çıkanlar, kerameti kendinde görenler olmuştur. En önemlisi de Habil ile Kabil meselesidir. Süreç demek ki ta oradan başlıyor. Kardeş kardeşi niye vurdu diye sormaya gerek yok. Bu nasip meselesidir. Dava adamı sıfatını sonuna kadar taşımak herkese nasip olmaz.

Milletimiz kurulduğu günden beri AK Parti’yi birinci yaparak bu vazifeyi bize verdiğini göstermiştir. Haziran 2018 ve 31 Mart seçimlerinin sonuçları bize önemli sonuçlar veriyor. Yenilecek ve enerjimizi tazeleyeceğiz. AK Parti hep birlikte ileriye doğru taşıyacağız. Milletimize ve kendimize güvendiğimiz için çıtayı bu kadar yükselttik.

Tarihimin en köklü reformunu hayata geçirmeyi tercih ettik. Farkımızı bir kez daha gösterdiğimize inanıyorum. Hepimizin daha çok çalışmasının gerekiyor. Genel merkezimizin koordinasyonunda şehirlerimizin her yerinde partimize hizmet etmiş herkesi bir araya getirerek ‘gönül seferberliği’ni harekete geçireceğiz. AK Parti her dem yeniden doğanların partisidir.

Geleceğe taşıyacak olan milletimizdir. Milletimizle gönül bağı devam edecektir. Yeter ki işte şu salondaki muhabbet iklimini koruyalım, kuvvetlendirelim. Daha da yaygınlaştıralım. Her biriniz AK Parti’ye ve Türkiye’ye hizmet edeceğinize inanıyorum. Türkiye büyüdükçe dertleri de büyüyor. Son altı yıldır kesintisiz saldırı altındayız. Doğrudan ekonomimiz çökertmeyi bile denediler.

Hep birlikte sıradağlar gibi durduk mu durduk. Çukurları kapadık mı kapadık. Barış Pınarı Harekâtı’nı yapmamazın sebebi, terör koridorunu sona erdirmektir. Güneydoğu’da kısmen Doğu’da devlet kurma girişimi oldu mu? Oldu. İstiklal Marşı’mızı okumayanlar bedelini ödediler mi ödediler.

Bundan sonra da ödetmeye devam ederiz. Anayasamız da var. Bu ülke hukuk devleti. Hukuk devletinin gerekeni yapar. Bakıyorsunuz paçavralarını nerelerde dalgalandırıyorlar? AB Parlamentosu’nda mı ararsın her yerde.

Biz gerektiğinde toprağa düşme pahasına vatanımızı koruduk. Tehditleri kaynağında bertaraf edecek iradeyi ortaya koyduk. Yeri geldi teröristleri kendilerini en güvende sandıkları yerde etkisiz hala getirdik. Barış Pınarı Harekâtı’mız devam ediyor. Tüneller, tahkimatlar var.

Ey Fransa sen önce bunun bedelini öde. Siz terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan ülkeyiz. Bunlara ses çıkarmazsanız Sarı Yelekliler ile uğraşırsınız. Kendi göbeğimizi kendimiz kestik. Ne tehditler, şantajlar bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine huzur içinde dönmesinin peşindeyiz. Biz davamızın haklılığına da zaferimize de tüm kalbimizle inanıyoruz.

Biz sebepler dünyasında yaşıyoruz, zafer Allah’tan. Gelin dava sancağını hep birlikte yükseltelim. Sizler tecrübelerinizle yükselişin lokomotifi olacaksınız. Buranın Ömerlerini hep birlikte bulacağız. Ömer’i biliyorsunuz değil mi? Dedikodulara kulak asmayın, yolumuza devam edelim. Ben her birinize güveniyorum, inanıyorum. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN