Lionel Messi’yi bekleyen büyük tehlike

Lionel Messi’yi bekleyen büyük tehlike

Arjantin’in Şili’yi 2-1 yenerek Copa America üçüncüsü olduğu, maçta Gary Medel ile arasındaki tartışmanın ardından kırmızı kartla oyun dışı kalan Lionel Messi, 14 yıllık profesyonel futbolculuk kariyerinde 2. kez sahadan atıldı.
Maç sonrası Arjantinli, Güney Amerika Futbol Federasyonu’nu (Conmebol) hedef aldı ve turnuvanın yozlaştığını savunarak, “Bu turnuvanın tamamen Brezilya’nın kazanması için düzenlendiği çok açık” ifadelerini kullandı.

Conmebol, Messi’ye tepki göstererek Barcelona forması giyen oyuncunun sözlerinin kabul edilemez olduğunu açıkladı. Turnuvanın madalya seremonisine de katılmayan oyuncunun ise 2 yıl uluslararası turnuvalardan men edilebileceği bildirildi.

İspalyon As gazetesinin haberine göre; Conmebol kurallarına aykırı bir şekilde açıklama yapan Messi’ye, 2 yıl uluslararası turnuvalardan men cezası verilebilicek.

Lionel Messi, 3. maçının ardından hakeme sert tepki göstererek, “Bu turnuvanın tamamen Brezilya’nın kazanması için düzenlendiği çok açık. Madalya almaya gitmedim; çünkü bize yapılan saygısızlığın bir parçası olmak istemedim. Takımdaki hiç kimse buna mecbur değil. Ben her zaman doğruyu söylerim ve dürüstümdür.” açıklamalarını yapmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN