Saadet Partisi’nin “Tekrar Seçim” Yorumu: Zelzele Olur

Saadet Partisi’nin “Tekrar Seçim” Yorumu: Zelzele Olur

Yerel seçimlerin üzerinden 12 gün geçti. 12 gündür İstanbul’da oylar resmî sonuca yansımadı. İstanbul şu an Türkiye’nin gündemi durumunda.

Gazete Duvar’dan gazeteci Nergis Demirkaya, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İle konuştu. Karamollaoğlu, tartışılan İstanbul seçimleriyle ilgili olası bir seçim yenilemenin zelzele yaratacağını belirtti.

Temel Karamollaoğlu’nun İstanbul İle ilgili verdiği soru cevap Kısmı şöyle:

İstanbul seçimlerinin yenileneceğini düşünüyor musunuz? Böyle bir karar verilirse siyasete etkisi ne olur?

Benim kanaatim yüzde 99.9 seçimin yenileme kararı verilmez. Vermez bu mahkeme. Ben o kanaatteyim. Yüzbinde bir ihtimal belki olabilir, o zamanda “zelzele oldu” demektir. Bu, seçimin hiçbir kıymeti yok anlamına gelir. Çünkü bundan sonra iktidarı tatmin etmeyen bir seçim kabul görmeyecek demektir.

Böyle bir karar çıkarsa seçime girmemeyi tartışır mısınız?

Şartlar nasıl oluşur bilemem ama biz her şeye rağmen çözümün yine buradan geçeceğine inanıyoruz. Ancak böyle bir şey olursa Türkiye öyle bir noktaya gelir ki, iktidar mensupları kaçacak delik arar. İnsanlar çocuğunun karnını doyuramayacak durumda. İşsizlik yüzde 14.5 oldu. Giderek artacak. Ben hâlâ ekonomiden sorumlu bakanın çıkıp keyifli bir tarzda “öyle tedbirler alıyoruz ki kimse ümitsizliğe kapılmasın” demesini anlamıyorum. Yahu bir kere başını önüne eğ, öyle bir işin içine girdik ki nasıl çıkacağız de.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN