Süreyya Olcayto Vakkası: Gazeteci Gökhan Özbek Açıklama Yaptı

Süreyya Olcayto Vakkası: Gazeteci Gökhan Özbek Açıklama Yaptı

Twitter’da insanları dolandırdığı ortaya çıkan Süreyya Olcayto ile ilgili bağımsız gazeteci Gökhan Özbek’te bir açıklama yaptı. Özbek bu süreçte kendisinin de mağdur olduğunu ifade etti.

İşte Özbek’in açıklamaları:

Bu konuda detaylı açıklama yapmam sanırım şart oldu. Gerçi troller bir açık bulduk saldıra dursun, bulunacağımız suç duyurusunda tüm detayları olacak. Birincisi bu konu patlak verdiği andan itibaren sakince kim nerede nasıl tavır aldı? Kim neler söyledi dikkatlice not ettim. Arkasından takipçi ve izleyicilerimi rahatsız etme pahasına biraz önce sadece bu konuya özel bir yayın gerçekleştirdim ve tüm gerçekliği, çıplaklığıyla kamuoyuna paylaştım. İzlerseniz soru işaretleri kalmayacaktır. Yayında söylediğimi buradan da şeffafça ve net bir şekilde yazıyorum. Bahsi geçen S.O. twitter hesabıyla, ne görüşmüşlüğüm, ne konuşmuşluğum ne tanışmışlığım vardır. Yaklaşık 3.5 yıldır kendisi beni takip etmesiyle, DM üzerinden bir çok uluslararası haber linki paylaşması ile iletişimimiz oldu. 2 yılda bana DM üzerinden 124 haber gönderdi. Gönderdiği her haberi çeviri ve teyit ederek kamuoyu ile paylaştım. Kendisi yine

@bezamder  kurumu adına onlarca yardım projesi gerçekleştirmesi ben de gönderdiği haberlerle birlikte güven telkin etmiştir. Keza haber kaynağı olunca, haberlerde doğru olunca teyit ihtiyacı hiç duymadım. Yine derneği vakıf boyutuna taşıyacaklarını duyduğum andan itibaren de samimiyetinden kuşku duymadan ( sanırım bu da benim hatam ) kendisi ile yazışmaya da devam ettim! Gönderdiğim hesap S.Ç. adına olup, bulunacağımız suç duyurusunda hepsi detaylıca mevcuttur. Yani bu süreçte maalesef iyi niyeti suistimal edilen taraftayım Bunun dışında neden takip önerisi yaptın gibi sorular geliyor haklı olarak; Keza empati kurduğumda da hak veriyorum. Burası sosyal medya ama bana göre alternatif medya. Bu yüzden klasik medya yerine doğru haber kaynaklarını samimice amasız lakinsiz refere ettim. Bu da bana ders oldu. Sadece tanıdığım insanlara refere olmam gerekiyordu. Gelelim benim banka hesabım ne alaka diyebilirsiniz?
Temmuz 2019 itibariyle bağımsız gazeteciliğim çökmesi ile birlikte kendisi bilgisayar için bir sponsor bulacağını bana söyledi. Tanınmış bir işadamı sponsor olacak dedi. İsmini buradan yazmayacağım. Fakat öyle bir şey olmadı! Hesabımı almasına rağmen! Zaten bulunacağımız suç duyurusunda banka dökümlerimiz de yargı tarafından da istenecektir. bu noktada veremeyeceğimiz bir hesap yoktur. Bir de neden S.O. hesabında

@23derecetv içerik üreticisi yazıyor soruları geliyor. Haklılar…
Bugüne kadar 124 haber paylaştı kendisi benimle. Yani içerik üretti. Tüm diplomatik ve uluslararası haber ve yayınları okur ve izleyicilerim gönderir. 23 DERECE izleyenler bilir. Kendisi bu noktada bize ücret almadan içerik ürettiği doğrudur.
Son olarak da S.Ç. tanırmışsın sorusu var. S.O. hesabı Rusya’da yaşadığını ifade ederek, bu bilgisayar olayında dernekten S.Ç. beni arayacak dedi. İlk kez o zaman aradı. Numarası hala bende var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN