Vazgeçilmez Tat: Draje Çikolata

Vazgeçilmez Tat: Draje Çikolata

Ağzının tadını sevenler için çikolata ister gün içinde ufak bir kaçamak yapmak ister kahvenin yanında alınan tadı arttırmak için birçoklarının tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Uzun yıllardır düğün şekeri ve masa hediyesi için de tercih edilen ve ayrıca çikolatalar arasında en çok tüketilenlerin arasında draje çikolata geliyor. Birçokları için popüler bir atıştırmalık olan draje çikolata çoğu kişi için de hayattan alınan zevki arttırmanın en önemli yollarından birisi.

Draje Çikolata Nedir?

Çikolata sektörünün son yıllarda en çok tercih edilen çeşitlerinden birisi olan draje çikolata geleneksel olarak sert dış kabuğun içerisine daha yumuşak bir iç kısmın yer aldığı bir çikolata çeşitidir. İlk olarak gurme lezzetlerin en çok çıktığı ülkelerin başında gelen Fransa’da üretilen ve “dra-zhay” olarak telaffuz edilen draje çikolata rengarenk kaplamalarıyla genellikle yemeğe ek olarak dekorasyon için kullanılır. Lezzet açıcı tasarıma sahip olan draje çikolatalar tat olarak da normal çikolatalardan ayrılmaktadır.

Draje Çikolata Çeşitleri

Bir çok farklı çeşitte üretilen draje çikolatalar arasında en çok beğenilen ve tercih edilen çeşitler arasında çakıl taşı çikolata ,badem drajeler ve portakallı draje yer almaktadır. Bunların yanı sıra üzüm drajeler, fındık drajeler ve meyveli drajeler gibi birçok farklı çeşit yer almaktadır. Tüm damak zevklerine hitap eden bir çeşidi bulunan draje çikolatalardan en popülerlerinden birisi de badem şekeri. Son yıllarda tekrar popüler olan ve çok sevilen badem şekerini ister kahvenin yanında isterseniz de gün içinde atıştırmalık olarak tercih edebilirsiniz.

Nikah Şekerlerinin Vazgeçilmezi

Geleneksel olarak düğünlerde dağıtılan nikah şekerlerinde de tercih edilen badem şekeri ve draje şekerlemeler bu yönüyle unutulmaz hatıraların arasında yer alıyor. Draje çikolatalar kız isteme töreninden, nikah törenine ve düğünlere kadar geleneklerin vazgeçilmezi olmayı başarıyor.

Hem bu yönüyle geleneklerimizin vazgeçilmezi olan hem özellikle kahve keyfinin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan draje çikolata almak için üretime ve kaliteye özen gösteren firmaları tercih etmek de büyük öneme sahip. Bu noktada sizlere damla çikolata firmasını tavsiye edebiliriz. Deneyimli ve yenilikçi ekibi ile ürettikleri her üründe kalite ve güveni ilk sıraya koyan Damla Çikolata’nın draje çikolatalarını www.damlacikolata.com internet sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN