Yetkin: Erdoğan’dan habersiz iş çeviren AKP yöneticisi kim?

Yetkin: Erdoğan’dan habersiz iş çeviren AKP yöneticisi kim?

Gazeteci Murat Yetkin, termik santrallerin filtresiz çalıştırılamasına izin veren düzenlemenin Erdoğan tarafından veto edilmesini köşesinde değerlendirdi. Yetkin, Erdoğan’dan habersiz iş çeviren AKP yöneticisi kim? diye sordu.

Muhalefetin ve halkın büyük tepkisini çeken termik santrallere filtresiz 2 buçuk sene daha çalışma imkanı veren düzenleme Erdoğan tarafından veto edildi. Erdoğan’ın genel başkanı olduğu AKP tarafından hazırlanan, AKP ve MHP oyları ile meclisten geçen, AKP’li bakanlar tarafından cansiparene savunulan yasanın Erdoğan tarafından veto edilmesi tartırşmalara neden oldu.

Gazeteci Murat Yetkin, internet sitesinde vetoya ilişkin görüşlerini paylaştı. Yetkin, “TBMM genel Kurulu’na inen yasa tasarısı, AK Parti ve MHP oylarıyla 21 Kasım’da kabul edilerek 22 Kasım’da onay için Cumhurbaşkanlığına gönderilmişti. Bu durum gözleri öncelikle AK Parti Grup Başkan Vekillerine çeviriyordu; yani Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan. Çünkü onlardan habersiz herhangi bir yasanın oylamaya sunulması, vekillere o yönde oy verdirilmesi mümkün değildi. Bu durumda MHP grup Başkan Vekili Erkan Akçay’ın da bir sorumluluğu olduğunu düşünmek gerekiyor.” diye yazdı.

Gazeteci Yetkin’e göre veto kararı Erdoğan için bir dönüm noktası da olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN